| Drignei_Raresboss_1982 a întrebat:

Ce inseamna HAKUNA MATATA (am auzit o traducere gen: "nu fi trist, fii fericit")?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E buna traducerea pe care ai gasit-o. Hakuna matata inseamna nu te ingrijora, nicio problema, un fel de echivalent al lui "don't worry, be happy".

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Pe mine sa ma scuzi dar ma mira cam ce fac unii pe internet. Cam ce faci tu pe internet daca nu te superi?

La cautarea pe goagal iti raspunde chiar wikipedia la intrebarea ta. Mai mult e chiar primul rezultat din cautare.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hakuna_matata

| Lαrisα a răspuns:

Inseamna sa nu ai griji. E buna si traducerea pe care ai gasit-o.