| Uza a întrebat:

Ce inseamna " incredere oarba" mai explicit asa...Multumesc!

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Inseamna incredere totala, neconditionata, in cineva

| Manne a răspuns:

Sa ai incredere oarba in cineva sau ceva inseamna ca esti absolut sigur de ceva ce promite, fara sa ai vreo dovada care sa te ajute in caz in care te-ai sau te-a inselat.De obicei, se aplica la cei care au incredere in sarlatanii care pretind a fi de la nu stiu ce firma si vind nu stiu ce produse la 99% reducere, sau care iti promit ca vor face dintr-un leu o mie...Mai pe scurt, inseamna ca esti orbit de lacomie sau vezi numai aparentele si ai incredere in ceva ce sigur este o prefacatorie! Funda?big grin