| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU!
Ce limba trebuie sa invat adica care e cea mai buna >decizie
Limba Engleza sau Limba Spaniola!<
Ce parere aveti?
Mi se pare spaniola e mai usor si e cea mai vorbita dupa engleza!
DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar hotaraste-te odata! Saptamana trecuta voiai italiana, acum spaniola. De ce nu incerci o limba mai exotica, asa? Islandeza, de pilda. Macar stii o treaba: n-o vorbesc toti noobii.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Daca vrei doar una... engleza, dar eu te-as sfatui sa le inveti pe ambele, sau sa o inveti pe una bine de tot, iar de cealalta macar sa ai habar.Sunt superbe amandoua. Daca iti place spaniola poti sa o inveti, nu iesi in pierdere foarte mult fiindca are foarte multi vorbitori.Succes! Sa fii constiincioasa! happy

| pietrean a răspuns:

Ai un fix cu intrebarile de acest gen!
Ceva timp in urma, intrebai care limba ar fi mai usor de invatat:engleza sau italiana.Acum ai dat-o pe spaniola!
Hotaraste-te ce limba vrei sa inveti, daca tot intrebi si vrei raspunsuri pertinente!
Dar si limba romana ar fi bine sa o aprofundezi.Nu prea o stapanesti!

| Themisterman a răspuns (pentru pietrean):

Apropo nu sunt Cetatean Roman, dar deci Moldovan sunt!
Eu stiu si rusa si de aceea nu prea o stapanesc pe limba romana!

| pietrean a răspuns (pentru Themisterman):

Pai atunci,intai invata LIMBA ROMANA!
In ceea ce privesc celelalte limbi,hotaraste-te ce limba straina vrei sa inveti si de care ai nevoie,ca mereu pui aceasta intrebare si tot nehotarat esti!(Atentie! Se raporteaza, daca pui aceeasi intrebare de mai multe ori.)
Stiam ca nu esti roman(din Romania), dar fiind MOLDOVEAN, ar trebui sa inveti sa vorbesti romaneste, corect.

| Buburuzăăăă a răspuns:

Părerea mea este să înveți engleză. Engleza este de viitor. Plus că sunt foarte multe țări în care se vorbește engleză / Da, spaniola e mai ușoară dar pe oricine ai intreba răsp va fi engleză. Dacă pe tine te incantă spaniola nimeni nu te poate opri. Fă ce-ți place dar dacă știi să vorbești orice. cursiv ( engleză) o să-ți prindă f.bine baftă. :*