| Diianna05 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine cu niste informatii? Am un prieten arab, din Liban care vrea sa vina sa faca facultatea in Romania cu preare in engleza. Cauta ceva unde sa se predea biologia, ceva in cercetare. Imi puteti spune cateva facultati de la noi care predau in engleza si ce trebuie sa faca pentru a putea studia la ele? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Ce se intampla in corpul tau cand bei un singur pahar de Cola?
In primele 10 minute: 10 lingurite de zahar iti ajung in stomac (toata cantitatea care este recomandata intr-o zi). Nu vomiti instantaneu din cauza dulcetii, fiindca acidul fosforic taie din aroma, ajutandu-te sa nu simti gustul la intensitate maxima.

In 20 de minute: nivelul de zahar din sange (glicemia) creste foarte mult, cauzand si o eliberare masiva de insulina (hormon cu rol in scaderea insulinei). Corpul raspunde acestei provocari transfomand orice urma de zahar in grasime. Coca-Cola - ce se intampla cu corpul tau cand bei un singur pahar de cola

In 40 de minute: Absorbtia cafeinei este completa. Pupilele ti se dilata, tensiunea arteriala creste si ca raspuns, ficatul elibereaza si mai mult zahar in sange. Receptorii de adenozina din creier sunt blocati, prevenind starea de somnolenta.

In 45 de minute: Corpul tau accelereaza productia de dopamina, stimuland centrii placerii din creier. Prcatic, Cola actioneaza asemeni drogului heroina.

Detalii aici > http://www.garbo.ro/......pului.html
Follow us: @GarboRo on Twitter | Garbo.ro on Facebook Ce se intampla in corpul tau cand bei un singur pahar de Cola?
In primele 10 minute: 10 lingurite de zahar iti ajung in stomac (toata cantitatea care este recomandata intr-o zi). Nu vomiti instantaneu din cauza dulcetii, fiindca acidul fosforic taie din aroma, ajutandu-te sa nu simti gustul la intensitate maxima.

In 20 de minute: nivelul de zahar din sange (glicemia) creste foarte mult, cauzand si o eliberare masiva de insulina (hormon cu rol in scaderea insulinei). Corpul raspunde acestei provocari transfomand orice urma de zahar in grasime. Coca-Cola - ce se intampla cu corpul tau cand bei un singur pahar de cola

In 40 de minute: Absorbtia cafeinei este completa. Pupilele ti se dilata, tensiunea arteriala creste si ca raspuns, ficatul elibereaza si mai mult zahar in sange. Receptorii de adenozina din creier sunt blocati, prevenind starea de somnolenta.

In 45 de minute: Corpul tau accelereaza productia de dopamina, stimuland centrii placerii din creier. Prcatic, Cola actioneaza asemeni drogului heroina.

Detalii aici > http://www.garbo.ro/......pului.html
Follow us: @GarboRo on Twitter | Garbo.ro on Facebook