| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU.
Cred ca majoritatea ati auzit stiri despre faptul ca se va taia transportul gratuit al studentilor in calatoriile cu trenul. Acum am citit ca studentii vor plati 50% din transport.
Până la câți ani se beneficiaza de acest lucru? (sau mai bine spus...care este limita maxima de varsta a studentului care va beneficia de aceasta reducere?)
Nu ma intereseaza alte stiri despre taierea gratuitatii sau cat platim, sunt interesata doar de varsta pana la care poti beneficia...pentru ca mă gandesc ca nu toti studentii beneficiaza (de reducere, gratuitate, etc) avand in vedere ca unii fac facultate la 40-50 de ani.
Sper ca s-a inteles cam ce doresc sa aflu si ca am explicat cat de cat bine big grin

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vei avea carnet de student sau o adeverință. nu contează vârsta.

| Mosotti a răspuns:

26 sau 26 ani, eu cand am inceput fac la 35, 5 ani mi-au zis ca nu mai am dreptul la nimic din astea. Asa mi s-a zis in oct 2013.