| Usgs a întrebat:

Credeti ca se pot castiga telefoane pe Instagram la concursuri?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| Andreeush a răspuns:

Slabe șanse.

| Nume6 a răspuns:

Eu o iau logic. Și îţi zic si de ce tu nu o să ai de câștigat ci doar ei de pe urma ta. Da, poţi câștiga, dar probabilitatea e foarte mică, extrem de mică aș zice eu, sunt prea mulţi care concurează. Cu miile. Firma care organizează concursul dă doar un telefon premiu și sunt atâţia care concurează și cumpără altceva de la ei chiar dacă nu câștigă acel telefon și s-au înscris, pentru că sunt tentaţi să facă asta, să cumpere. Deci, tot firma care organizează concursul are de câștigat. Plus câștigă urmăritori extrem de mulţi.
Fac o schemă, tu dai share la giweaway ul firmei respective, chiar dacă nu câștigi vei fi tentat să cumperi ceva de la firma respectivă, plus că dând share influenţezi și alţi prieteni să cumpere de la firma respectivă.

| Adry05 a răspuns (pentru Nume6):

Adevărat asta cu probabilitate mică dar în același timp gândește-te și că participarea e gratuită spre deosebire de oamenii care-și cumpără bilet la loto sau altfel de lucruri de genul.
Iar asta cu influențatu..nu știu ce să zic. Cumperi ceva dacă se potrivește cu ce ai vrea în mod normal. Am primit și eu tag în zeci de concursuri de genu de la prieteni și dacă-mi amintesc 1-2 firme e mult. Și chiar și să nu fi fost concursu, dacă ești interesat de produsele vândute de respectiva firmă tot dădeai mai devreme sau mai târziu de ea.

| Zorn a răspuns:

Majoritatea concursurilor de acel gen sunt mari scam-uri. Exista si concursuri pe bune, foarte rare, dar probabilitatea sa castigi este enorm de mica. Cunosc persoane care "intra" in tot felul de concursuri de genul de nu stiu cat timp si pana acum nu s-au ales cu nimic in afara de timp pierdut.