| anonim_4396 a întrebat:

Buna TpU.
Cum credeți ca va arata viata voastra peste 5-10 ani?

44 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Borfaş vagabont - masina de fite cu 25000 - 20000€ modificata sa atrag atentia doamnelor de 20 - 18 ani si pe langa asta stau bine mersi la casa mea

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Eu vorbeam de realitate, nu de vise...

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tot zici de vise vino la mine sa vezi ce salariu am apoi imi zici care pe care. Ma formez in viata stiu ce inseamna sa adun banii si sa platesc o rata imobiliara. Nu sant ca altii care platesc 4000€ pe o rugina de bmw si fac foamea sa bage 30 lei diesel

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Bine, fie cum spui tu

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Bine ar fi sa fie asa, totusi ti-ar trebui ceva peste nivelul masinii aleia, ceva ca putini au, prietenu meu are masina de 24000 euro si..agata cucu, are un volkswagen golf 7, 5 nou cu de toate pe el, i se spune des "masina am si io..nu ma dai pe spate, altceva?", plus ca 97 % au deja parteneri, dar sa dea dumnezeu la tine sa mearga.

Insa sa fi sanatos, asta e cel mai important, ca restul se mai rezolva. Sa te protejezi cat poti sa nu iei virusul ca nu stii cum va actiona, chiar ne asteapta 1-2-3 ani f grei cu virusul asta.
Ne asteapta viata urata si financiar, vine criza, veniturile vor scadea ca putere de cumparare, etc.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

In tinder da roade cu A5.ul care il am mai reusesc sa prind 2-3 pe luna asa plan weekend - vezi audi A5 din 2015 faceliftu asa arata masina mea - ala nu stie sa se descurce cu ele

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Pai daca la tine merge, e okey, f bine, mda, poate asta nu stie sa se descurce, nu zic nu, ca nu prea imi da detalii, nu stiu cum procedeaza.

Dar sper sa nu te atinga viata care urmeaza, sa fi sanatos si financiara bine. Ca pe foarte multi ii vor afecta din pacate, si nu doar in Romania.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt neaparat vise, daca omul face asta acum poate face si de acum in colo si in 5-10 ani, depinde de ce noroc are, daca va fi sanatos si daca isi va mai putea sustine potenta financiara, ca nu se stie de acum cum va fi, e relativ, economia e praf mai pe tot globul, afacerile pica in lant, multi dau faliment, vor fi f multi someri, vine si criza pe langa virus si nu ne vom mai reveni de data asta niciodata, global zic, se preconizeaza ca va pica economia cu cel putin 30 % adica si nivelul de trai.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Voiam sa imi dau demisia de la firma actuala sa lucrez prin agentie ca PFA si au venit 3 managerul, dispecerul si ala care vinde rutele planifica trasee etc. Sa traga de mine sa raman laughing oricum asta e bine raman stabil la locul de munca si s.au mai domolit putin cand au aflat ce intentii am. Dar cand vin acasa nu inseamna ca voi fi magnat, salariu va fi excelent incat sa intretin masina si sa duc o viata buna sa fac ce vreau, ultima oara am discutat cu seful de sectie si a zis ca am usa deschisa oricand in firma. 2 - se construieste un aeroport vin mai multi turisti se construiesc multe blocuri economia va fi puternica si salariile devin mult mai performante...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Posibil redecorand noua casa impreuna cu partenera, ulterior sotia. Si parca vad ca nu vrea sa punem lumini RGB pe peretele de langa birou. Ah. Dar o sa o las sa faca cum vrea ea, stiu eu ca nu ar da bine cum as vrea eu.

| Mosotti a răspuns:

Mai nasoala, in primul rand de la virus ca vor fi din ce in ce mai multe victime si nu se va termina curand, apoi financiara mai ales, ca in 2-3 ani vine criza aia urata neagra care va face traiul mai greu peste tot, criza din care nu se mai iese daca nu schimbam sistemul, adica sa nu mai fie cel capitalist, sau sa nu mai fie doar cel capitalist, ci sa fie o combinatie intre capitalism si socialism cumva (socialism aplicat corect nu cacao cum era la noi pe vremea lui ceausescu).

E posibil ca, cam in 3-4 ani sa se desfiinteze UE, noi suntem dependenti total de ei, vom ajunge in evu mediu, dar sper totusi sa nu se intample asa.

Capitalismul moare cand nu mai are piete de desfacere, in situatia asta suntem acum, aia e.
De aia ciclat vin crize la anumite perioade, asta e motivul. Si se iesea prin razboi care reseta piata de desfacere, acu cu nuclearele e mai greu asta.

Vom suferi mai tare de poluare, vor fi iernile mai calde, si verile si mai calde, secete, picaj retele curent de la din ce in ce mai multe ap de aer conditionat poate, aparate care incalzesc mai tare mediu afara.

Asa ca, cam astea ne asteapta.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ca tot spui de virus...cred ca vom ajunge sa ne imbolnavim toti. Oricum un vaccin, chiar daca va aparea, nu va fi foarte sigur...ne asteapta vremuri grele

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa se ajunga sa ne imbolnavim toti, daca te protejezi ca lumea nu te infectezi, iei o masca din aia profesionala sau un FFP3 + viziera si te doare la basca chiar daca 90 % sunt infectati, depinde de ce facem. Dar da, va fi f complicata situatia.
Asta daca iesi din casa doar la cumparaturi si la chestii strict necesare scurt cum fac eu, si nu intra nimeni strain in casa, nici prieteni, rude, daca te duci si la munca sau scoala si trebuie sa dai masca jos, mai primesti si un coleg, o colega, iesi cu prietenii, e nenorocire.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Https://ibb.co/NFLZ1G5 asta e masina care o am. Vezi ce inseamna sa nu bei nu fumezi castigi bine si iti permiti dupa vin femei chefuri distractii. Nu mai merg la chefuri pentru ca m.am saturat prea mult zgomot abia poti vorbi pe acolo si prefer ceva relaxant sa stau bine mersi. Asa cu astea care vin cu mine ne facem de cap apoi ramas bun nu te cunosc

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

F bine, pe prietenul meu l-au chemat inapoi la firma dupa ce plecase, bravo voua, el e programator.

Tare masina, tine-o tot asa. Daca zici ca ramura aia va prospera, macar sa fie asa.
Insa turisti? Daca situatia se tot agraveaza nu stiu cum e, blocuri? Pai lumea va mai avea bani? Nu zic acum, ca inca piata imobiliara nu s-a miscat, zic daca va lua f grav amploare treaba, deja multe tari pun iar restrictii, asa ca e cu cantec.
Dar macar sa fie cum zici tu.
Pe langa ca inca criza n-a venit, mare atentie. Vom vedea.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Pana in 2025 cand ma intorc scapa amorteala din criza. nu vezi Cluj Timisoara Oradea au aeroport orase mari extinse economia merge mai bine salariile sant mai bune. Asa va fi si Brasovul meu cel putin soferia pe bus intotdeauna o sa ruleze pentru ca lumea are nevoie de transport de aia nu imi fac griji

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Sa dea dumnezeu sa fie asa, ca daca merg alea, merg multe si e bine. Adican in 5-10 ani sa avem viata mai buna, nu mai rea.

| Freya1 a răspuns:

Eu sper ca intr-o căsuță frumos a, cu o stabilitate financiar poate cu un copil daca o sa pot face si cel putin un cățel.
O sa fac excursi si vacante in natura.O sa gătesc la mine in curte câte ceva bun in fiecare weekend si o sa astept sa îmbătrînesc frumos.

| Simpatic a răspuns:

Eu stiu cum era viata acum 10 ani
"Acum 10 ani nu visai la celular,
asa cum nu visezi la ce o sa apara iar.
Asa cum nu stiai decat de 7 nu 7-ar,
ACUM ORICE TARAN POARTA EURO-N BUZUNAR!"

| Celcestietot a răspuns:

Voi ajunge profesor si o sa predau lectii de viata.

| Celcestietot a răspuns:

Iti voi raspunde peste 5-10 ani, asta doar daca vom mai avea internet in carantina.

| Celcestietot a răspuns:

Tu o sa ai un copil cu iubitul tau peste 5-10 ani

| SilentRain a răspuns:

La fel, sau poate mai prost de atât

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Este bine, imbatranesti greu.

| SilentRain a răspuns (pentru Celcestietot):

Da,sunt vampir

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Damon?!

| SilentRain a răspuns (pentru Celcestietot):

Vampir nu demonstraight face
Ia uite ma la el, cum ma confunda el pe mine cu nimicurile alea de demonii, ruuuuusine

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

I mean... Damon Salvatore?

| SilentRain a răspuns (pentru Celcestietot):

Neeeeaa, mai mult genul asta
https://www.google.com/......ps?/search

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Faci cosplay si ne intalnim sa te vedem?

| SilentRain a răspuns (pentru Celcestietot):

Nimic interesant de vazut, dar ași zice da

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Aaa, te refereai la costum. Pai tu esti atractia principala, ar fi ceva interesant de vazut. cool

| SilentRain a răspuns (pentru Celcestietot):

Asa zice si gagica mea ' deși sunt un semi zombi cu tentavie de vampir

Apreciezi "forma " asta de compliment, dar nu e cazul big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Parca a aparut partea a 2-a a show-ului, deci as putea sa o revad si eu thinking

Poate ca ai dreptate, nu este cazul acum... o zic cand ne vedem.winking

| SilentRain a răspuns (pentru Celcestietot):

laughing)
Am trăit sa o vad si pe asta, pai cum tot am zis sunt deja într-o relație si sunt mult prea calica sa investesc bani într-o asemenea întâlnire, asta ar fi interesant dacă sar aduna mai multi membri TPU la un loc

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Ne întâlneam doar ca SilentRain și Celcestietot (:
La grătarul TPU, ne vedem acolo laughing

| SilentRain a răspuns (pentru Celcestietot):

Bine,da tu faci grătarul și eu mănâncă, nu refuz veșnic mici cu muștar:*

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Vânez animalele legal, le pun pe grătar și fac mici din ele. Vor fi cei mai buni mici cu muștar pe care îi vei manca vreodată, îți promit... yum tongue

| Sofer a răspuns:

Încă nu știu ce o sa îmi rezerve viitorul. Probabil o sa fiu mai bogat și fericit cu noua casa și mașina și o femeie serioasa lângă mine.

| CostinAlamariu a răspuns:

Ori foarte frumoasa ori complet oribila. Ramane de vazut dar intre nici vorba. Sunt asa un om al extremelor big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi fi în cripta până atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fainî di tăt. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma voi muta definitiv in alta tara, o sa am o pisica, o sa locuiesc aproape de ocean...

| Titan123 a răspuns:

Telefoane mai subțiri, și mașini mergând prin aer.