| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Cum reusesc unii oameni sa realizeze tot ce isi propun?

17 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Sunt realisti.

| anonim_4396 explică (pentru danbnz):

Aa si eu nu sunt nu?
ca vreau o agentie de marketing sau sa fac trading si Youtube astea nu sunt realiste nu?

| danbnz a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de unde sa stiu eu cum esti tu?

Daca ti-am raspuns la intrebare nu inseamna ca am stat sa-ti vad profilul si sa-ti citesc intrebarile si raspunsurile ca sa te cunosc mai bine si sa aflu ce vrei sa faci in viata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o întrebare bună, dar este nu bine pusă.
Cum, se referă la procedeu. Ca să afli cum, te uiți ia ei și îi imiți. Pentru asta, poți citi biogragiile oamenilor de succes, și să faci lucrurile în maniera lor. Și ce să vezi! Ție nu îți iese. De ce? Fiindcă trebuia să pui întâi întrebarea - de ce-. Iar în spatele întrebării este motivul lor puternic. Este de ajuns? Nu. Pornind să rezolve motivul lor puternic, care dă sens acțiunii lor, au învățat să reziste la adversități și/sau să le ocolească. ( Ai lanțuri, le aurești și le faci podoaba ta).Au mai învățat pe parcurs să ajusteze idealul lor la realități, deci flexibilitate. Au învățat să nu alerge după recompensă imediată. Au învățat că un ideal, un scop care deservește binele a cât mai multe persoane, va fi mai ok de realizat ca unul orientat spre confortul personal. Toate acestea se învață.
Așa că nu te uimi cum reușesc alții. Asta este prea puțin. Vrei ceva? Ce? Astfel întrebările pe care trebuie să ți le pui în ordine, tu pentru tine însuți, sunt în ordine.
Ce?
De ce?
Cum?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Eu nu am sanse in nimic
viata e naspa
nu traiti

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi da. Că te bazezi pe șanse, pe noroc.
Trăind în cercul vostru strâmt, norocul vă petrece.
Există o singură certurtine în viață. Că vei muri. Dar nu acum.
Restul se bazează pe sanse, pe probabilități. Unele sunt foarte mici. Să câștigi lozul cel mare la loto. Altele sunt foarte mari, că soarele va răsări mâine din nou. Între aceste șanse, de la zero la 100% se scurge viața noastră a mea și a ta.
Așa că, să te corectez. Ai spus așa. Eu nu am șanse în nimic. Ai vrut să să spui că PÂNĂ ACUM... Ok, asta a fost. Dar eu acum te întreb, acum. CE VREI? Adică, ce vrei să faci? Care este viața care vrei să o trăiești?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Vreau sa am un business online
Asta e visul meu
Și deși muncesc nu reușesc

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce vrei să îl ai? Ca să faci ce, cu el? De ce online? Spui că muncești? Adică ce muncești? Cum muncești? Ce știi sau nu știi despre businessul online? Ce business ai ales? Toate acestea contribuie la reușită sau ne reușită.

| danbnz a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu reusesti inseamna ca nu faci ceva bine sau nu esti destul de bine informat sau pregatit.
Business-ul online nu e o joaca si nu e pentru oricine.
Munceste in continuare, dar fa-o cu cap.
Investeste in tine si in pregatirea ta in primul rand.
Si, indiferent ce vrei sa faci, fa-o cu pasiune.
Este un "ingredient" absolut necesar pentru succes.
Daca o faci strict pentru bani mai bine lasa-te pagubas si ia-ti un job normal.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Sa nu am viata e mai bine

| anonim_4396 explică (pentru danbnz):

"Nu e joaca si nu e pentru oricine"
Daca altii au reusit eu de ce nu pot
Ma sinucid

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde știi că e mai bine? Pe ce te bazezi, de unde știi?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești scritor de poezie scurtă, gen haiku?
Ram, pam, pam, mă sinucid?
Mai încearcă și alte teme. De exemplu cu toamna, cu frunzele care cad, că e vremea când se pun prunele să se facă țuică, chestii, socoteli.

| danbnz a răspuns (pentru anonim_4396):

"Daca altii au reusit eu de ce nu pot"
Pai ce fac altii si tu nu faci?
Ce stiu altii si tu nu?

"Ma sinucid"
Ete na.
Maturizeza-te!

| oglindasultanului a răspuns:

Manipuleaza pe ceilalti, si se ocupa ei de usurat drumul.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Muncesc ( cinstit ) si își asumă tot ce fac orice

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu au depresie.