| misterioaѕa a întrebat:

Bună,TPU!
Cum să te vindeci de acnee?
Ei bine, răspunsul se află chiar la mine.Am vreo doi ani de când am coşuri mari pe faţă, în aceşti ani am încercat toate medicamentele, cremele şi am fost şi la dermatolog dar niciun rezultat.Eram cu o prietenă care a avut aceeaşi problemă şi a început să îmi spună ce a folosit pentru a avea un ten fin deodată, fără coşuri şi fără urme ale acestora : "Baneocin, pulbere".Azi mi-am pus praful pe coşuri pentru a şasea oară şi am observat că mai am vreo câteva coşuri.Veţi vedea cum pulberele acţionează încă de la prima aplicare.Coşurile încep să se usuce, iar cicatriciile dispar complet, de aceea se mai numeşte şi : "praf cicatrizant".
Încă un sfat : Faceţi tratament pentru infecţii cu antibiotice : "Oxacilină".
Succes şi un ten cât mai fin!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu ieftin mod de a tratat tenul:
disc demachant+zeama de lamaie(se aplica dupa ce ti-ai spalat bine fata+sters)-dimineata si seara aplici;
-ptu indepartatrea celulelor moarte de 2, 3 ori pe saptamana seara :
-discc demacheant+zeama de lamaie+1 lingurita de zahar(se inmoaie discul in zeama apoi peste se pune zahar dupa care incepi sa cureti tenul=rezultate f bune).
succes.

14 răspunsuri:
| BlueOctober a răspuns:

Sau decat sa bagam in noi antibiotice pentri niste probleme la exterior,eu zic ca e mai bine sa vedem de unde vine problema. daca esti adolscent e normal dar se rezolva cu un tratament ceva. apoi daca esti om in toata firea de obicei totul e din cauza alimentatiei,sistemului digestiv si alte alea, deci si prin concluzie, luati oxacilina, eventual niste penicilina, dati-va cu crema baneocin si everything is just perfect straight face

| misterioaѕa explică (pentru BlueOctober):

Din păcate, acestea nu sunt nişte probleme din exterior.Am folosit multe creme şi nu mi-a trecut acneea.
Nu,nu mai sunt adolescentă de mult.
După părerea mea, acesta este cel mai bun tratament împotriva acneelor.Mă chinui cu acneea de doi ani şi nicio cremă, nimic, nu şi-au făcut efectul, am zis că aşa o să rămân.

| BlueOctober a răspuns (pentru misterioaѕa):

Si ai luat oxacilina pentru niste cosuri:S ma rog..asta e parerea mea

| misterioaѕa explică (pentru BlueOctober):

Exacilina nu se foloseşte pentru răceală, dacă asta crezi, ci pentru infecţii.Coşurile ies fiindcă există infecţie în piele, de aceea acest medicament mi-a făcut bine.
Mă tot gândesc, oare tu iei oxacilină când ai ce? Dacă iei oxacilină pentru dureri de cap, rămâi cu durerile.
Oxacilina chiar este pentru infecţii, nu pentru altceva!

| misterioaѕa explică (pentru BlueOctober):

Ceea ce numeşti tu medicament care nu are nicio legături cu acneea,ei bine, eu l-am folosit chiar contra acneelor şi mă gândesc că, dacă nu are pentru infecţii nu îmi trecea.(citeşte şi prospectul!).
Crede-mă, am încercat multe tratamente şi am fost chiar şi la dermatolog.
La început, nici eu nu am crezut în acest praf care costă doar 15 lei, şi nici în capsulele de oxacilină care sunt şi mai ieftine.

| BlueOctober a răspuns (pentru misterioaѕa):

Ok blonde moment...and you are also blind, unde vezi tu ca eu am zis ca oxacilina e pentru raceala? nu mi se pare normal sa iei antibiotic doar pentru niste cosuri care sunt mici infectii la nivelul pielii, pentru asta ne ducem la dermatolog care stie mai bine ce sa ne recomande, eu pun pariu ca un dermatolog nu ar recomanda oxacilina pentru acnee, dar nah..fiecare dupa cum judeca

| misterioaѕa explică (pentru BlueOctober):

Am fost la dermatolog şi mi-a dat nişte creme şi apă distilată şi nu a trecut niciun coş. Oxacilina e chiar pentru infecţii, şi coşurile apar fiindcă există infeţie în piele.Nu mă interesează părerea ta fiindcă eu am postat acest tratament deoarece e singurul care şi-a făcut efectul la mine şi a trecut acneea şi am vreo câteva aplicări şi câteva capsule luate.

| BlueOctober a răspuns (pentru misterioaѕa):

Schimba dermatologul, eu iti spun ca nu e ok sa iei antibiotice pentru niste infectii atat de neimportante la nivelul pielii..Sa fii sanatoasa, nu caut cearta doar ca nu mi se pare deloc normal. Take care

| misterioaѕa explică (pentru BlueOctober):

După părerea mea, aceste infecţii sunt foarte importante.Sunt persoane care ani de când au acnee, cum e mama care are vreo 10 ani de când nu mai scpă de ele şi i-am spus ce să folosească şi deja se vede foarte bine că acneea aproape îi trece.
Părerea ta e părerea ta! Am folosit acest tratament şi încă îl folosesc şi nu mai am coşuri, decât vreo câteva semne fiindcă au trecut foarte multe semne.
Aveam faţa plină de coşuri şi acum nu mai am decât nişte semne micuţe care dau să treacă.

| BlueOctober a răspuns (pentru misterioaѕa):

Omg ma pun sa il incercbig grin gata m-ai convinslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Multumim pentru informatii, o sa incerc sfatul tau si eu am probleme mari cu acneea.
Te pup!

| Claudia10girl a răspuns:

Eu am reusit sa ma vindec complet de acnee dupa ce am inceput sa folosesc la recomandarea medicul dermatolog produsele de la Vervory. Pentru mine au fost singurele cu care am reusit sa scap de cosuri

| Niko_Malish_1996 a răspuns:

Mersi:*

| Ilie_Iulia_1995 a răspuns:

Ai dreptate, Baneocin este super bun pentru acnee. L-am incercat si eu, insa nu stiu cat timp trebuie folosit pentru ca l-am luat de capul meu si ma dau mai mereu. Sper sa nu-mi cauzeze alte probleme