| CinevaAnonimă a întrebat:

Bună, TPU! Cunosc o situaţie în care consumul de alcool a contribuit la salvarea unei vieţi. Aş putea povesti dacă doriţi, dar numai după ce primesc ceva răspunsuri.

Cunoaşteţi situaţii în care alcoolul a,, salvat " viaţa cuiva?
Îmi povestiţi, vă rog, şi mie?

P.S. Sper să nu fiu criticată, scopul întrebării nu este de a promova alcoolul.

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Bună! Nu cunosc o asemenea situație.

| LoveSleep a răspuns:

Parca imi zicea bunica-miu ca atunci cand era mai tanar a baut fara sa stie ceva ce continea otrava de -ceva si dupa care a rupt-o pe alcool. Si a ajuns la spital in stare grava, unde i-a spus doctorul ca daca nu consuma alcool care aparent a atenuat efectul otravei, ar fi murit.