| Rick_Carmen_1973 a întrebat:

Daca am dat clic pe un link virusat pe facebook.dar l-am inchis imediat, o sa mi-i se viruseze contul de facebook sau calculatorul? Si daca da, se viruseaza imediat dupa ce am deschis linkul sau mai tarziu?

Răspuns Câştigător
| Miree a răspuns:

Din moment ce ai dat click pe un link virusat, cu toate că ai închis imediat, ţi-a intrat în calculator şi ţi-l virusează! Şi facebook-ul îl va virusa prin simplul fapt că va eticheta sau va trimite mesaje prietenilor din mediul online în numele tău. Dacă încerci un antivirus ai să scapi de acest virus! Te sfătuiesc să încerci Avira!

| Rick_Carmen_1973 explică (pentru Miree):

Iti multumesc si tie pentru ajutor!

1 răspuns: