| anonim_4396 a întrebat:

Daca te imbolnavesti de covid te interneaza fortat in spital? Ma refer daca faci o forma usoara sau moderata te poti trata acasa nu?
Ps:Nu am covid intreb numai, stati linistiti!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multi oameni fara virus au fost internati in spital si nu aveau nimic, cel mai bine e sa nu ai de-a face cu medicii doar daca esti intr-o stare critica. Si ideal e sa mergi la un spital privat altfel la ala cu spaga nu se stie daca se ocupa de tine sau te lasa aruncat in coltul salii de internare

| SG1995 a răspuns:

Teoretic, da te poti trata acasa, problema e ca simptomele pot evolua.

| Eireann a răspuns:

Nu te interneaza nimeni cu forta. La formele usoare se recomanda auto-izolarea in casa si tratament simptomatic.