| Eda21 a întrebat:

Dacă vii din altă țară și faci liceul în România, dar tu nu ești român, ci ești din Republica Moldova este adevărat că la unele facultăți de medicină poți intra fără examen. Întreb pentru cineva, nu este cazul meu.Se poate intra doar cu un dosar, fără examen obligatoriu? Eu știam că examenul este obligatoriu la medicină și că nu contează dacă ești român, ungur, rus etc.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu este adevarat. Nu e nimeni scutit de examenul de admitere.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
La Medicina se intra NUMAI CU EXAMEN, indiferent ca esti roman, moldovean sau orice alta natie.

| RKBlue a răspuns:

Ar fi chiar culmea.
Corectitudinea politica ne distruge de mult, dar ar fi chiar prea mult acum...
Din ce stiu, oricine trebuie sa dea examen.