| Yasmin875 a întrebat:

De ce toți oamenii vorbesc în bani vechi? Eu sunt singura care vorbește în bani noi?

Răspuns Câştigător
| Speed99 a răspuns:

In casa mea mereu se vorbea in bani vechi, si asa m-am invatat si eu. Probabil in grupurile tale sociale se vorbeste in RON.

Corect e sa vorbesti in bani noi, evident, dar din obisnuinta folosesc moneda veche atunci cand vorbesc. Doar cand scriu pe foaie o suma de bani, o scriu in lei noi / RON.

1 răspuns:
| BlyeeetAK47 a răspuns:

Ca te simti mai bine cand stii ca ai un milion de lei, nu o suta de lei.