| Maiiiaaa a întrebat:

Dupa ce chestii isi da seama "testul poligraf" (detectorul de minciuni) ca ai mintit sau ai spus adevarul? Funda pentru cel mai bun raspuns + vot!

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Acei mici senzori se aplica pe partile trupului unde exista un fel de,, terminale,, ale organelor ce sunt influentate direct de emotiile noastre.Numai constientizarea ca esti supus unui test de care atarna poate chiar libertatea ta, declanseaza o stare emotionala cu schimbari de functionare asupra sistemului nervos, dirijate spre alte zone.Aici se monteaza senzorii care indica fluctualitati anormale de circulatie,tensiune arteriala,etc. Testul nu constituie o dovada definitiva, nu e admis ca proba in instanta, dar este un,, indrumar,, pentru anchetator.cu un anumit control, sunt persoane care deruteaza aparatul, asa cum sant si persoane care se autoimplica din cauza unei crize de panica.

3 răspunsuri:
| CannbalCorpse a răspuns:

Dupa :
transpiratia palmelor
transpiratia fruntii
pulsul ridicat
bataile inimii ridicate
tensiunea ridicata! happy
Sper ca te'am ajutat o seara cat mai frumoasa!

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Cand minti, transpiri, tremuri si corpul o ia razna

| beyondbirthday a răspuns:

Cred ca exista anumite zone ale creierului care ingregistreaza faptele sau remuscarile, oricum, e ceva legat de creier.
Funda?happy