| Swae a întrebat:

E adevarat ca persoanele mai neatractive/cu afectiuni fizice sunt mai predispuse la a fi "bullied"?
Personal nu mi se pare ca e ceva foarte in neregula cu mine fizic.
Dar, chiar si in perioada asta cu virusul, lumea nu ezita sa te priveasca de parca ai fi un balaur ceva.
As vrea sa ies pe afara fara sa am parte de ciudatenii.
Mi s-a spus ca ma iau mult prea in serios, insa, nu vad pe nimeni sa fie tratat asa cum sunt eu. Daca mai era cineva ca mine, poate gaseam o solutie. Dar nu vad pe NIMENI pus intr-o astfel de pozitie.
Deci, dupa ce trece perioada asta sau ramanem fara hartie igienica. Ce as putea sa fac?
Sincera sa fiu, in afara de a imi cunoaste drepturile ca om, nu cred ca au vreo relevanta celalalte probleme. Sunt acolo si evident, lucrez la ele.
Tot ce vreau este sa fiu lasata in pace in legatura cu asta.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal că persoanele cu defecte fizice sunt bullied pentru că ei asta caută, un aspect de care să se ia. dar n-are legătură cu victimele ci cu nevoia lor de putere și aleg mereu persoanele slabe care să nu le opună rezistență.

| inflicted a răspuns:

Eu cred ca e doar in capul tau. Aveai poza si pareai normala poate doar iti place sa te victimizezi. Oamenii se uita ca de aia au ochi

| Simpatic a răspuns:

Eu cred ca este doar in capul tau, ne-ai mai pus odata o poza de profil si nu era nimic in neregula cu tine, dar tot asa spuneai ca lumea zice de tine.
Nu este cumva doar in capul tau asta, indiferent ca esti frumoasa sau urata nimeni nu are motive sa tipe la tine pe strada in gura mare, indiferent ce impecili sunt in acea zona.
Iar asta oricum nu este bulling, bulling are leagatura cu scoala in primul rand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este adevărat asa e mentalitatea romanilor da tu nu cred ca ai vreun defect fizic după poza pe care ai avut-o ești chiar ok nu vad de ce sar lega cineva de fizicul tău mai ales ca nu e cazul ești o fire mai anxioasa și de aceea te deranjează când cineva se uita la tine, sau poate se uita ca ești drăguță happy și eu ma s uita dacă arăți ca în poza aia ce o aveai