| JaneRichardR a întrebat:

Buna TPU, eu as vrea răspunsuri serioase! As vrea sa mă angajez la paza și protecție, am și atestat! In acest domeniu o sa ai avantaje, adică că ai să cunoști multa lume, ai să îți faci prieteni multi, o sa ajungi sa te ridici și să ai spatele asigurat daca o sa lucrezi in acest domeniu în cazinouri și în orice obiective? Vreau răspunsuri de la cei care știu și lucrează în domeniu. Dau funda răspunsului cel mai bun!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai asemenea avantaje.

| Mosotti a răspuns:

Poti sa cunosti lume, sa-ti faci prieteni, asta clar, depinde pe cine intalnesti, cu cine intri in vorba.
Sa te ridici nu prea ai cum, ca asta ti-e calificarea si meseria, ca sa te ridici trebuie sa ai alta calificare mai sus.
Sau daca te pricepi bine la ceva chiar fara hartii, aia cu care stai de vb si te cunosti, pot sa te ajute sa urci cumva punandu-te sa faci ce te pricepi.

Deci depinde de noroc, de anturaj, de mediu unde te invarti, si asa mai departe.