| Afghfjhgthgh a întrebat:

Eu de mult visez sa ajung la un profil bun la liceu ( economie ) apoi sa ma duc la facultatea de management financiar. si vreau sa ies contabil :d Si tot de mult visez sa ajung in Londra! Sa lucrez acolo, sa imi fac acolo o viata! Nu vreau sa traiesc in Romania! Cand vb cu mama despre acest subiect ea ma incurajeaza mereu, dar in schimb daca tatal meu aude asa ceva imi spune CREZI CA E ASA USOR? E IMPOSIBIL SA AJUNGI TU CONTABIL! DACA GRESESTI CEVA POTI SA AJUNGI LA PUSCARIE! si spune asta pentru ca am ceva probleme cu matematica. Dar eu pot face meditatii si cred ca imi voi " astupa " golurile de pana acum. De ce crede el ca e asa greu sa fii contabil? chiar e imposibil ca fiind contabil sa lucrez in Londra? straight face multumeschappy and Merry Christmas big grin

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ca si contabil iti vei gasi un loc de munca unde vrei tu si bine platit, dar cred ca problema e alta, tatalui tau i se pare ciudat ca deja iti faci planuri de acum.Nici macar nu ai ajuns la liceu si nu stii niciodata ce iti rezerva viitorul... poate ca vei ajunge la un punct cand o sa realizezi ca e grea meseria de contabil si mai bine alegi altceva sau ti se va ivi alta sansa...nu merita sa iti faci vise de acum.Sunt sigura ca tatal tau te va sustine in orice vrei sa faci ca doar e vorba de viitorul tau, dar e ingrijorat ca poate nu o sa-ti pastrezi acest vis.

| Woodenpints91 a răspuns:

Ce viaţă palpitantă trebuie să ai dacă îţi planifici de acum unde o să fii peste câţiva ani...

Răspuns utilizator avertizat
| Woodenpints91 a răspuns (pentru Afghfjhgthgh):

Eu îmi imaginez doar ce viaţă anostă ai dacă îţi planifici toate chestiile ăstea.

Răspuns utilizator avertizat
| Woodenpints91 a răspuns (pentru Afghfjhgthgh):

E bine că poţi să-mi dai un răspuns concret despre viitor, având în vedere întrebarea pe care ai pus-o laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Mozurov a răspuns:

Nu,nu este imposibil.Din cate spui tu, tatalui tau ii este frica de visul tau.ii este frica sa nu ajungi la puscarie sau poate ca ii este frica ca vei pleca.Sau poate ambele.
Daca ai pasiune pentru asa ceva, go for it.Nu lasa pe nimeni sa iti stea in cale.