| cristi28george a întrebat:

eu stau la curte si am 3 geamuri in stanga casei mele, 1 geam este la baie, al 2lea este in camera mea si al 3lea este in camera mamei mele, in spatele geamurilor se afla un loc de aproximativ jumatate de metru, (((locul este pe numele meu, am acte pe acel loc, deci geamurile se afla in curtea mea))) dupa care vine gardul vecinei, problema este ca vecina a chemat astazi politia sa astupam geamurile deoarece se plange ca facem galagie si ca nu poate dormi.

intrebarea mea este, chiar ne poate cere politia sa astupam geamurile? chiar daca geamurile se afla in curtea noastra?!
sa raspunda cine stie, dau funda!

Răspuns Câştigător
| claudica2703 a răspuns:

Nu exista asa ceva. In cel mai rau caz, daca aduce dvezi vecin ca o deranjti cu zgomotul, sau daca vine politia intr-un moment in care voi faeti galagie, va poate da o amenda pentru tulburarea linistii publice. Dar probabil o sa intrebe si alti vecini daca sunt deranjati de voi. Nu are cum sa va puna sa fceti asa ceva! stay chill