| Aham a întrebat:

Eu sunt printre voi de 1 saptamana, dar vreau sa stiu care este istoria TPU-lui, cine imi da cel mai complex raspuns primeste fundita:X promit

Răspuns Câştigător
| Roberto a răspuns:

Site-ul TPU (Toți Pentru Unu) este o rețea de socializare, o platformă online de întrebări și răspunsuri, lansată în noiembrie 2008. În prezent deține un loc de frunte în rândul unor astfel de pagini web.[1]
Utilizatorii își oferă reciproc soluții la problemele cu care se confruntă, împărtășind între ei cunoștințele și experiența proprie. Astfel, în august 2011, utilizatorii TPU.ro, în număr de peste 230.000, au generat aproape 970.000 de întrebări și 4, 8 milioane de răspunsuri, timpul mediu de răspuns pentru o întrebare fiind de circa 15 minute.