| BrokenAngels a întrebat:

Bună TPU iepuroaica mea a născut azi dimineață 8 pui(pe neașteptate) aceasta nu a dat nici măcar un semn, nu și-a amenajat cuibul. Am găsit câțiva dintre aceștia morți. Ceva foarte ciudat ar fi că iepuroaica nu avea grijă de pui, erau împrăștiați peste tot, nu erau acoperiți nici cu puf și nici cu paie deși erau paie în cușcă, menționez că era și iepuroiul în cușcă, același comportament îl avea și după ce am scos iepuroiul din cușcă, pur și simplu nu îi baga în seama pe pui.Iar următoarea zi am găsit iepuroaica în cușcă făcându-și debia acum cuib, ciudat. A fost prima fătare pentru ea, din păcate acum sunt morți cu toții. Oare de ce s-a întâmplat asta? Ofer fundă!

1 răspuns:
| suităr a răspuns:

Nu te panica prea tare, la prima fătare n-ai de unde să știi cum o să reactioneze iepuroaica. Nu știu exact din ce motive se intâmplă, pot să-ti zic doar că am văzut fenomenul cu iepurii pe care i-am avut.