| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Intreb pentru ultima oara promit.Mai e tarziu sa deschizi o afacere? In sensul de as vrea sa deschid o brutarie din capitaluri proprii si o parte de la banca din bani.Doar ca multi zic ca nu este loc pe piata deja in sensul ca deja exista multi si n-o sa mearga.Majoritatea au deschis prin 2005-2009 afacerile care merg acum bine.Ce ziceti?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E irelevant ce exista pe piata, relevant e ce exista in zona unde vrei tu sa deschizi.
ca degeaba sunt 2000 brutarii in Bucuresti daca in Ploiesti nu e niciuna

| gemeni6226 a răspuns:

In cartierele vecine exista brutarii cu paini din ingrediente naturale si covrigarii, in cartierul meu nu exista si bineinteles ca numai de acolo as lua paine daca ar fi. Daca vreau asa ceva trebuie sa ma deplasez pe jos 20 de minute.Cred ca nu e totuna sa mergi pe jos 20 de minute si citeodata renunt mai ales cand vremea e rea sau ploua si iau din ce este in cartier.Dar m-as bucura sa existe o brutarie buna la 5 minute.Iti dai seama nu e indiferent ca te deplasezi 40 minute dus intors pentru o pine sau 10 minute dus -intors nu t-i se duce 30 de minute din viata.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

P.s.Brutaria despre care vorbesc unul s-a deschis acus 3 ani celalat anul acesta dar ambele in alte cartiere si ambele la 20 minute distanta.

| siriusblack98 a răspuns:

In perioada asta este foarte prost sa deschizi o afacere. Sa mai si imprumuti bani pentru una este o alegere si mai proasta. Parerea mea este sa te reorientezi sau sa mai astepti.