| Maggie49 a întrebat:

Mă gândeam să mă apuc de videochat? Am auzit că trebuie să dau un interviu.In ce constă interviul? Poți fi dat afară de acolo?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te prezinti la agentia care se ocupa cu acest domeniu de activitate si in urma unei intelegeri contractuale scrise cu termeni precisi ei iti pun la dispozitie tot ce este necesar pentru ati putea desfasura activitatea. In contract sunt prevazute atat obligatiile cat si indatoririle fiecarei parti. Succes!

| Celcestietot a răspuns:

De acolo posibil sa nu fi dat, dar din imparatia lui Dumnezeu cu siguranta! Merita sa iti vinzi corpul pentru o suma trecatoare?

| FreddieM a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai e clar ca ea considera ca merita, daca aplica pentru asa job. Pana la cele ceresti mai e ceva cale de batut. Pana atunci ...rabdare.

| Celcestietot a răspuns (pentru FreddieM):

Pai ea, dar un crestin nu va considera asta niciodata. Rabdare, dar cu sfintenie, nu cu imoralitatiwinking!

| thefunkytroll a răspuns (pentru Celcestietot):

Pentrua face videochat poti sa-ti vinzi corpul(te dezbraci in fata camerei si faci ce trebuie sa faci laughing ) sau doar sa vorbesti cu alti oameni, fara sa arati altceva in afara de față

| Celcestietot a răspuns (pentru thefunkytroll):

Păi da, dar eu nu știu care dintre aceste două variante va alege.

| FreddieM a răspuns (pentru Celcestietot):

Cui ii pasa, e problema crestinul ceea ce judeca el. E strict personala la fel ca si decizia fiecaruia dintre noi, la fel si despre convingerile proprii.
Mai Celcestietot, eu ca cetatean corect, daca mie nu-mi pasa de convingerile tale ca si crestin, tie de ce tu-ar pasa de ale mele? Indiferent de convingerile si actiunile mele. Deja faptul ca remarci ceva care nu e in parametrii tai mentali, e o ofensa adusa libertatii mele de a fi si de a gandi liber ceea ce doresc.

| Celcestietot a răspuns (pentru FreddieM):

Păi da, dar nu o oblig si poate să aleagă ce dorește, eu doar i-am spus. Fiecare să facă ceea ce vrea.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca e cu o agentie, dai interviu ca sa se uite la tine ca na vor tipe bune sa se uite lumea la ele si probabil vor sa stii ceva limba straina ca sa poti raspunde publicului.

Fiind un contract de munca evident ca poti fi data afara. happy