| vanessa001 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi? Tocmai ce m-am taiat putin in varful limbii cu o bomboana. A curs putin sange..si ma ustura. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu mai manca pe partea aceea.
Poti lua glicerina baroxata si tamponezi usor.
Te pup!

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ia de la farmacie, daca nu ai in casa, Glicerina Boraxata si tamponeaza usor zona aia de pe limba unde ai taietura. Poti sa tamponezi asa, de 3-4 ori pe zi, dar fa-o DUPA ce mananci, ca sa reziste cat de cat acolo.

| TizZu15 a răspuns:

Ai grija ce mananci in continuare.

| 2Dragos2 a răspuns:

Pai incearca sa nu mananci in partea aia pentru a nu iti intra "mizerii" in taietura si daca vrei poti sa te duci la farmacie sa ceri o alifie sau ceva de genu pentru rana ca sa treaca mai repede big grin