| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu o problema? Ce site-uri cu concursuri de literatura (poezie si proza) pe 2013 stiti?
Fundita pentru cele mai multe raspunsuri.
Va multumesc!

6 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Daca scrii si vrei sa publici uite aici, poate ti se pare interesant, o editura care cauta scriitori :) http://www.bestjobs.ro/locuri-de-munca-colaboratori/68857/editura+capital/5
Succes!

| PangeeaRogvaiv explică (pentru mixxjim):

Multumesc pentru raspuns, dar cred ca este vorba de locuri de munca, nu stiu daca si publica manuscrise.Eu vroiam ceva pentru publicare.

| mixxjim a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Nu sunt locuri de munca, scrie colaboratori si cer portofoliu 'Angajam/colaboram cu tineri pasionati de scris ce au in portofoliu nuvele, scenarii, romane si care sunt sau doresc sa devina scriitori sau scenaristi."

| PangeeaRogvaiv explică (pentru mixxjim):

Multumesc mult pentru ajutor, nu citisem anuntul complet. De 3 ani de zile ma tot plimb pe la toate editurile din Bucuresti in vederea publicarii unor manuscrise si nu am reusit nimic pana acum din cauza birocratiei, ca doar stim cum merg treburile in Romania. Mi-am propus sa nu renunt nici in ruptul capului in aceasta privinta, trebuie sa o rezolv cumva.

| mixxjim a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Pai acum ai o sansa, cer ei, nu trebuie sa-i rogi tu, deci nu sta pe ganduri! Poate-mi spui cum a fost.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru mixxjim):

Sigur, iti voi spune indiferent de rezultat (chiar daca voi publica sau nu).
Multumesc mult de tot!