| DeeDee817 a întrebat:

Ma tot contraziceam cu un băiat pe un lucru. El zicea ca femeia dacă are copil trebuie sa stea numai in casa și sa aiba grija de copil și sa nu plece nicăieri, dar el sa poată pleca unde vrea el și când vrea ex. (nunți, botez etc.) singur! Iar eu am zis ca dacă pleacă și el singur atunci și femeia poate sa plece la o zi de naștere, nunta etc..singura! Dar el nu ca femeia nu are voie sa iasă fără bărbat dar bărbatul fără femeie da..Eu am zis ca nu ii așa, nu mai suntem in anii 80 ca femeia sa fie aia mai fraiera, (sa zic așa). Dacă ai un copil asta nu înseamnă ca trebuie sa stai doar in casa permanent cu el. Poate sa stea și tatăl copilului cu el ca doar nu l-ai făcut singura. Dacă e mărișor puteți merge toți 3 dacă e mai micuț sigur poate sta cu cineva câteva ore. Eu nu suport bărbații de genul asta. Voi ce părere aveți? Sunt curioasa de părerea și a bărbaților și a femeilor.

4 răspunsuri:
| RKBlue a răspuns:

Un misoginist.
Pentru unii pare cam greu de crezut ca femeile au aceleasi drepturi ca barbatii.Pentru unii pare greu de crezut ca si tatii au aceleasi obligatii fata de copil, ca si mama.
Nu mai suntem in anii '20.
Daca crede ca-i va merge asa cu vreo femeie, imi pare tare rau de el, dar se poate calugari de acum rolling on the floor
Nu-ti bate capul astfel de persoane.Incerci sa-i educi, dar daca nu merge, nu merge.

| DeeDee817 explică (pentru RKBlue):

Exact. Eu ca femeie i-am explicat dacă nu înțelege atunci poate sa rămână singur

| MValentin a răspuns:

Buna fac parte dintr-o generație ce a vazut/citit/ascultat multe povești de cuplu si de relationism. Si pot spune ca acel barbat este pur si simplu un incult, si da si eu sunt barbat. Sexismul lui si ratiunea il face inca sa trăiască in evul mediu, imi pare rau de el dar din pacate sunt multi ca el ce nenorocesc viata anumitor fete, cat si relatie tata-fiica cat si relatie iubit-iubita/sotie-sot.
Ce sa zic bărbații autotputernici, vai de el

| DeeDee817 explică (pentru MValentin):

Așa e a luat exemplu de la tatăl lui de aceea schimba relațiile ca pe șosete. Eu am încercat sa ii explic dar eu vorbesc, eu aud... Asta e.