| Bogdim0t a întrebat:

Bună TPU! Mă tot gândesc la ceva de câteva zile încoace (nu știu de ce) e ceva auzit probabil de mulți dintre noi. Faptul că este "păcat" să asculți colinde în alte perioade înafara Crăciunului. Nu înțeleg de ce ar fi păcat, Crăciunul însemnând nașterea Domnului. Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu as vrea sa aud o tarabana in biserica, sa aiba beat slujbele.
Unii preoti dau chiar bine, dascalii fac terta frumos... Doar reverb si percutie le mai trebuie.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este păcat în sensul de greșeală religioasă ci a colinda într-un moment calendaristic deosebit.