| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!

Mama mea vitregă îmi cere mereu bani, minte că este bolnavă și că va cumpăra din acei bani medicamente, tatăl meu este naiv și o crede când spune că este bolnavă, ea este bine mersi bârfește cu rudele ei la telefon și râde cu gura până la urechi, un om grav bolnav nu are chef de râs.
A mințit că îi este așa de rău că va chema salvarea(nu a mai chemat-o), mai și înjură mult.
Acum câteva zile s-au întâmplat toate astea, ea nu muncește, stă cu el pentru bani.
Eu sunt fată și dacă aș avea un soț nu laș minți și fraierii în halul ăsta.

De ce unii bărbați sunt așa naivi și își cred orbește soțiile? De ce unii bărbați aduc asemenea specimene lângă copii lor?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Mama mea vitregă îmi cere mereu bani, minte... De ce unii bărbați aduc asemenea specimene lângă copii lor?"

răspunsul e la taică-tu, l-ai intrebat?

| Drimmero a răspuns:

Mama ta vitrega e intr-adevar bolnava, doar ca la capatana, e o manipulatoare si o toxica.
"De ce unii bărbați sunt așa naivi și își cred orbește soțiile? De ce unii bărbați aduc asemenea specimene lângă copii lor?" De prosti, pe scurt, cand ai ajuns sub papucul nevestei si ii faci absolut tot pe plac intr-un mod orbeste, aia nu mai e iubire, e prostie in forma ei cea mai pura.

| Freya1 a răspuns:

În primul rand tu nu ești obligata sa ii dai bani.Ii spui pur și simplu ca nu ai,sau ca nu vrei.

Iar legat de celelalte întrebări, situația e un pic mai complicata.
Nu stiu acum de ce tatăl tău sa recăsătorit (i-a murit soția, a divorțat?) ca să poți sa ști exact de ce e naiv, sau de ce accepta.
Părerea mea e ca de la o vârstă, mai greu te recasatoresti.Iar dacă găsești și pe cineva care sa îți placa fizic sau habar nu am... încerci sa ii faci hatarul sa nu plece.Multi bărbați fac asta (în general cei în vârstă) de frica singurătății.