| LiimeXdx a întrebat:

mereu m-am intrebat de ce unii oameni nu sunt multumiti cu ce au? Ma refer la oamenii bogati.
Funda! ♥

Răspuns Câştigător
| Narfundo a răspuns:

Pentru ca la fel ca in cazul celor saraci, sufletul este neschimbat.Pacatul este tot pacat si cand sufletul se raceste, nefericirea nu intarzie sa apara.Desigur banii vor ajuta la dependente.O betie, o distractie, un gratar, o partida de sex, platita sau neplatita.La sfarsit cand se va termina distractia sufletul va fi si mai trist.Asa ca oamenii cu bani cad prada tristetii.Acum sper ca ai inteles

5 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

Pentru ca asa este omul mereu nemultumit!
Ideea e ca e bine sa fii nemultumit cand vine vorba de tine de exemplu de scoala de cariera de bani e normal sa iti doresti mai mult!

| LiimeXdx explică (pentru CMaria21):

Da,mereu nemultumit... Oamenii nu se schimba niciodata...

| 8mariastar a răspuns:

Pai aia bogati degeaba sunt bogati daca sa nu toata lumea le sta la picioare

| ceaiuldetei a răspuns:

Pentru că omul e făcut să vrea mai mult. Și de ce are, de aia mai vrea. În cazul bogaților... probabil ăștia vor sfârși nemulțumiți de fiecare dată.

| Fayree a răspuns:

~ Pentru ca unii nu stiu sa aprecieze si sa-si iubeasca viata. PACAT, imi pare rau pentru ei puppy dog eyes ♥.