| Jack99 a întrebat:

Mi-as dori sa am mai multa companie feminia, in sensul sa pot iesi cu fete, chiar, nu neaparat la intalniri, ci doar asa casual. Problema e ca nu cunosc fete cu care sa fac asta, am 26 de ani si nu stiu unde as putea sa o fac. Aveti ceva idei?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Casual egal ocazional, întâmplător, superficial.
Dă un anunț pe un site din localitatea ta, că vrei ceva doar așa, mai ușuratic, mai superficial.

| Celcestietot a răspuns:

Bună! Eu nu înțeleg cum de va este așa de greu, dar, în fine. Dacă stai la bloc, nu ai cum sa spui că nu ai de unde cunoaște fete. De la servici, facultatea de unde ești, de pe strada le poți aborda, de pe rețelele de socializare, este floare la ureche dacă îți dorești asta cu adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema e că ai o viață monotonă, de aia nu ai companie feminina, înainte să ai o companie feminina trebuie sa faci ceva cu viața ta, sa te bucuri de propria ta companie. Înainte să te bucuri și de compania unei femei.

Pestele nu trage pe uscat ci la balta bogata.

| Jack99 explică (pentru anonim_4396):

Nu neaparat, am prieteni, am hobby-uri, nu stau sa ma plictisesc niciodata. Doar ca nu cunosc femei cu care sa ies la o cafea, o masa. Si nu stiu unde as putea cunoaste.