| Kaneman a întrebat:

Nu doresc raspunsuri ironice, cei care fac misto ii rog sa se abtina din a raspunde! Am probleme cu un individ pe zona de foarte mult timp care ma hartuieste, ma ameninta si ma face in toate felurile fara motiv, eu nu i-am facut niciun rau dar el dintotdeauna m-a terorizat ani de zile fara motiv si am boala grea pe el. Am facut si plangere la politie dar tot degeaba ca tot nu s-a potolit si nu mai am de gand sa ma duc la politie pentru ca nu ii face nimic daca n-am martori! Nu am pe nimeni care sa ma ajute sa scap de el, nici prieteni, absolut nimeni, nimeni! Si m-am gandit sa apelez la o firma de paza pentru a-l elimina din joc, este o idee buna? Vreau sa-mi recomandati si mie firme de paza din Valcea, in afara de Delguard si Dpgm! La care firma de paza mai pot apela, care sunt de incredere si la preturi avantajoase? Multumesc astept raspunsuri! Funda

3 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Cel mai ok e sa il filmezi sau sa il înregistrezi într-un vocal atunci cand te supără. Omul poate avea probleme psihice daca tu nu i-ai facut nimic si totusi are ceva cu tine. Nu stiu cat de originală e ideea cu firma de paza, dar poti incerca. Si firma de paza tot la poliție ajunge într-un final cu astfel de persoane, deci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa îl înregistrezi cu un telefon mobil și sa prezinti dovada organelor competente. Firma de paza e prea costisitoare si nu merita, mai ales pentru un măscarici ca el care doar ameninta si își mișcă buzele spurcate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmează-l cu o cameră ascunsă ataşată la o haină de a ta fără ca el să-şi dea seama, apoi du-te cu filmarea la un avocat şi dacă se poate, şi dă-l în judecată.