| PsyhoChild a întrebat:

Buna TPU.
Nu stiu ce este in neregula cu mine.
Ma irita faptul ca vad persoane cu care am petrecut ceva timp din viata fericite si ca au parte de multe bucurii, pe cand eu ma simt ca si cum viata trece pe langa mine.
Ce ma irita si mai mult este ca aceste persoane, fosti prieteni, colegi de munca nu mai tin legatura cu mine. Ei o tin intre ei. Am fost dat la o parte ca ultimul gunoi.
Nu stiu ce sa mai fac. Am o anxietate mare si 0 suport moral din partea cuiva.
Ce ar trebui sa fac?
Ma simt foarte demoralizat in momentul de fata;/.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu cred ca fiecare lucru pozitiv sau negativ este un pas inainte, poate faptul ca te-au dat la o parte e de fapt un lucru pozitiv, de a cauta ceva mai bun, asa ti-a dat sa fie, cu ocazia asta devi mai puternic, si vei cauta prieteni mai de calitate, eu am patit cu 3 asa zis prieteni,tradat de ei,la inceput am fost nervos apoi le-am multumit,mi-au deshis ochii, in tot acest timp eu aveam ochi inchisi,oameni te fac sa le urasti sa stii, majoritatea, de asta trebuie sa pretuiesti putini cati ai, trebuie sa iesi din casa, sa socialiezi, daca stai in casa vei demonstra ca esti ceea ce au crezut ei, in tine sta totul, daca vrei vei reusi
Allan-Pease-Abilitati-de-Comunicare

http://drive.google.com/......_6_vE/view

Limbajul-Trupului-Allan-Pease

http://drive.google.com/......kK1t2/view

1469123057_Daniel_Goleman_-_Inteligenta_emotionala

http://drive.google.com/......OWcRF/view

A.H.Maslow-_Motivatie_si_personalitate

http://drive.google.com/......A6B8Q/view

Limbajul-Trupului-Allan-Pease

http://drive.google.com/......kK1t2/view

37607416-barbatii-sunt-de-pe-marte-femeile-sunt-de-pe-venus

http://drive.google.com/......pITew/view

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand, legatura cu acei prieteni si faptul ca viata trece pe langa tine... nu prea exista.
Te confrunti probabil cu doua planuri diferite dar din moment ce le traiesti in acelasi timp, posibil sa le confunzi.
Acei prieteni ai tai, au plecat, gata. Prietenii adevarati nu se gasesc asa usor, de fapt nici nu se gasesc, ei se fac in functie de diferite situatii. Daca ai fii iar in legatura cu anumite persoane, probabil te-ar distrage de la restul problemei tale (ca doar asta ai scris) si anume faptul ca viata trece pe langa tine si te simti trist. Asta se intampla oricum, chiar daca nu vezi, insa nu ai constientizat inainte. Cand creierul nu este distras, incepe sa faca ce stie el mai bine, sa roada probleme.
Nu, nu ai fost dat la o parte ca ultimul gunoi, doar ca asta s-ar fi intamplat oricand. Nu vrei asa prieteni atunci, sau vrei?
Ce ar trebui tu sa faci? Incearca sa te dezvolti pe tine persoanl, sa faci lucruri doar legat de tine, sa simti ca viata ta conteaza pentru tine in primul rand. Fii impacat cu ceea ce faci si ceea ce esti, nu un gunoi, ci propriul tau autor al vietii.

| SilentRain a răspuns:

Fa-ti alți prietenii, nu iti mai bate capul cu cei din trecut
În general oamenilor nu le plac persoanle tăcute si anxioase, stai putin atent la tine vezi ce ai mai putea sa imbunatesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te-au dat la o parte, s-ar putea să o fi făcut dintr-un motiv sau altul.
Cred că nu ţi-ar strica să te duci la un psiholog să vezi ce e cu tine.

| Arrakis a răspuns:

Oamenii in ziua de azi nu prefera sa se adune cu cei care sunt cum spui tu, mai retrasi, anxiosi, cu bagaj emotional, in cautare morbida de validare externa.
Niciodata nu vei primi sprijinul ala moral din partea cuiva, cred ca nici macar platit la doctori buni.
Adevaratul sprijin va veni numai dinauntru. Esti singur mereu in viata si necesita niste maturitate sa intelegi asta.