| ShizAnime a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Am comandat ceva de pe amazon si in afara de costul initial, mi s.au mai luat aproximativ un euro inainte de factura de la produs si dupa 2 lei. E de la costurile vamale? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Daca ai comandat de pe Amazonul din Europa nu exista taxe vamale, posibil ca 1 euro sa ti se fi luat pentru a stii exact ca ai cont bancar si la final ti se vor restitui banii. Asa cum e la Paypal, ti se retrag 1 euro din cont si dupa activarea lui cu un cod ti se restituie banii. Posibil ca amazon sa fi schimbat politica si sa fi aplicat asta.
Si ca era vorba de taxe vamale, aste le platesti tu mereu la posta vamala, doar ceea ce ai comandat din afara UE, nu si din Europa care iti vin produsele prin Posta Romana sau o firma de curierat.