| BlancaFantasma a întrebat:

sad nu stiu ce sa fac ma simt singura.sunt in vacanta si n`am cu cine iesi pe afara deloc, deloc, numai de ma plictisesc toata ziua in casa. e asa de frumoasa vremea si eu n`am cu cine sa ma bucur de zilele frumoase.plus ca n`am prieten, si ma gandesc mereu la fostul c u care nu mai sunt impreuna de un an, cu el eram fericitasad. toate colegele de clasa au (numai eu si inca o fata suntem singure) si nu le pot chema pe afara ca n`au timp, stau cu iubitii lor.pana si cea mai buna prietena a mea de cand are iubit nu ma mai suna deloc, nu are timp. mie imi placea de fratele ei si imi place inca(el e colegul meu de banca) dar el nu ma place deloc, nici nu mai vorbeste cu mine de o luna.niste sfaturi de consolare.happyfundawinking(am 18 ani)

3 răspunsuri:
| Naoa a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu. Numai ca eu am iubit, dar lucreaza. Deci, pana la ora 18, stau singura si ma plictisesc, pentru ca nu am nicio prietena. Poti sa-ti faci un cont pe un site de socializare si sa vorbesti cu persoane din orasul tau. Iar daca va intelegeti bine, puteti sa iesiti prin parc, la un suc, etc. Sau, daca te lasa parintii, adopta un animalut. Un catel ar fi perfect. Ai avea un partener de joaca in casa, plus ca poti sa iesi cu el prin parc, etc. Sau poti sa citesti diferite carti. E super sa citesti in natura! Nu stiu ce sa-ti mai zic... Multa bafta happy

| Heys a răspuns:

Eu is baiat si la mine e si mai rau acu nu mai am nici prieteni de scoala pentru ca i-am cam respins pe toti de cand sunt cu o fata fata mi-a dat papucii pentru ca nu prea ieseam afara si asa acu e vara, stau ca fraieru in casa ca afara unt numai copii de 10-12 ani si asta e imi traiesc Drama o iubesc pe fata aia la nebunie dar nu am curaj sa ii mai dau nici macar un buzz si sa o intreb ce face m-am cam pliztisit de viata sa fiu sincer acum vad cum e cand nu mai are rost niste sfaturi plzbig grin funta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te uiti la un film,sa bei ciocolata calda,sa citesti o carte,sa te joci pe calculator,sa te uiti la Tv, sa iti faci temele de vacanta(daca ai), etc.