| Radu2814 a întrebat:

Poate e o intrebare mai neobișnuită dar am un vecin care in fiecare seara da muzica in blana de se aude vreo 1km. Ideea e ca face asta de ani de zile si am o reținere să sun la poliție deoarece este mai martalog/mafiot. Dacă sun la poliție trebuie sa zic numele si nu as vrea sa ma pun cu clanurile. Ce sfat mi-ati putea da?

Răspuns Câştigător
| Bella993 a răspuns:

In cazul asta, nu ai multe optiuni. Daca suni la politie risti sa fii atacat de catre clan. Eu zic sa vorbesti cu omul, ii spui ce te deranjeaza si daca se poate rezolva. Frumos, civilizat si diplomat. Daca nu se poate, ramane asa. Din pacate, asta e lumea in care traim. sad

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu zici numele doar spui adresa de unde provine zgomotul si nu poti dormi noaptea

| aditimus a răspuns:

Din pacate sistemul ne limiteaza doar la politie doar daca nu cunosti pe cineva la primarie.

| Radu2814 explică (pentru aditimus):

E degeaba miliția...

| Sofer a răspuns:

Te duci la el și îl rogi frumos. "șefule, vreau și eu sa dorm. Lasă mai moale muzica".