| Anonimaa56 a întrebat:

Poate suna putin prostesc (poate putin mai mult), dar stie cineva cum se spune făcăleț in engleză? Si nu cautati pe google translate pentru ca nu va da corect. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Răspunsul corect este rolling-pin. https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/definition/english/rolling-pin
Nu vă mai luați după google translate, în majoritatea cazurilor greșește. Spun asta din experiență ca traducător. La facultate, dacă te prinde că folosești google translate ești picat.

1 răspuns:
| Yee a răspuns:

Ba uita ca imi da:
"roller"- cilindru, tăvălug, sul, tambur, compresor, făcăleţ