| sematorka a întrebat:

Puteti sa ma ajutati? La tema am un exercitiu in care cerinta este : Precizati momentul subiectului redat in text. Ce trebuie sa fac mai exact?

Răspuns Câştigător
| TrendyHedgehog a răspuns:

Pai tu ai invatat ca intr-o opera epica textul se poate impartii pe momentele subiectului:expozitiunea, intriga, desfasurarea actiunii punctul culminant si deznodamantul.
Tu nu ai tot textul la tema ci ai numai o parte din el si trebuie sa te uiti si sa iti dai seama de ce moment al sb. este vorba acolo.