| Eu6666661 a întrebat:

Recent am vazut un anime satsuriku no tenshi. Mi-a placut dar oarecum m-a lasat cu creierul la pamant. Traumatizat? Vreau sa il uit. Vreau sa uit mai multe lucruri si persoane? Cum pot sa fac sa uit?

Răspuns Câştigător
| DNA01 a răspuns:

In primul rand daca te a traumatizat poti merge la psiholog sau ai putea discuta cu parintii tai (sau prietenii tai) iar ei s-ar putea sa te ajute sau poti face orice altceva in asa fel incat sa nu te mai gandesti la acel anime.
Si in al doilea rand data viitoare cand mai vrei sa te uiti la vreun anime, serial, film sau orice CITESTE si la ce gen e incadrat. "Satsuriku no Tenshi" e incadrat la horror psihologic.