| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Revin cu o intrebare.Pentru un job de real estate (agent imobiliar) in strainatate de ex Anglia am nevoie de o diploma la engleza de B2 sau C1? Am una de B2 dar nu stiu daca o sa imi ceara si C1.Astept raspunsurilehappy

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Meseria de agent imobiliar nu este un job așa cum îți închipui. Bună ziua, am B2, am C1, angajați-mă, dați-mi salar. Greșești amarnic. Ești agent, nu angajat. Faci vânzare, câștigi, nu faci vânzare, nu mănânci. Nu visa, că visele nu umplu burta nici nu plătesc facturi.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu am auzit pana acum sa se ceara diploma. Eu stiu ca se cere doar sa ai cunostinte de limba engleza cel putin la nivel mediu daca jobul presupune relationarea cu oamenii.