| DDCC a întrebat:

Bună TPU!
Să presupunem că într-o noapte aveți un vis.
Cineva vă oferă șansa la o viață de vedetă, plină de faimă și bani cu condiția de a uita pe vecie de viața pe care o aveați până în acel moment, de a dispărea din mintea celor care vă cunosc și de a uita de tot trecutul.
Ce ați alege?
Ați accepta asta sau ați prefera să rămâneți cu picioarele pe pământ, chiar și în vis, de a accepta tot ce vă înconjoară?
Dar dacă nu ar fi un vis ci realitatea, deși poate părea absurd.
În cazul acesta, pactul ar fi de a renunța de tot la prieteni, la ce cunoaşteţi pentru o "super" viaţă cu riscul să nu ţină mult şi peste câtva timp să vă aflaţi într-o situaţie mai rea ca la început.

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

As accepta, de ce nu? Ca vedetismul inseamna bani multi, si banu conduce lumea cum se zice, mi-as face alta viata, alti cunoscuti, e f simplu, si ar fi mult mai bine.
Nu vad nici o motivatie sa accept viata de dinainte care era mai proasta ca aia in care m-as baga.

| Vans a răspuns:

Nu aş accepta nici măcar dacă aş putea avea bani şi faimă şi să rămân cu prietenii şi familia pe care o am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As zice ca as ramane cu picioarele pe pamant! Daca uiti trecutul inseamna ca nu existi! Daca nu ar fi fost trecutul nu am fi fost ceea ce suntem acum...asta e parerea mea!

| ladydaya a răspuns:

Eu m-as risca sa am o viata nou... sa uit tot ce am avut si sa merg la un nou nivel. prin greutati oricum trecem mereu si nu le putem masura daca sunt mai mici sau mai mari. familia si mai ales prieteni sunt lucruri relative mai ales in zilele noastre poti sa ii ai acum iar peste cateva ore te tradeaza sau mai rau dispar, iar daca ei nu au de suferit nu vad nici o problema. in plus situatiile rele nu trebuie sa te sperie, cu cat esti mai curajos cu atat trec mai usor!

| ZyK93 a răspuns:

Eu as alege sa raman la viata pe care as avea-o la momentul respectiv. Deci as refuza acea sansa care mi se ofera.

| DDCC explică (pentru ZyK93):

Inteligent, cum e vorba: "Nu da cioara din mână pe cea din gard".
Sunt de părere că cei foarte stresați cu viața lor ar alege prima variantă, cea de a avea totul, fiind un vis ar dori să se bucure probabil de puțină relaxare.

Mulțumesc pentru răspuns.