| anonim_4396 a întrebat:

Se poate strica o tastatura daca am apasat cu putere pe niste butoane?

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu, eu ii dadeam pumni si nu se sarea nimic, pe vremea cand ma jucam si ma enervam la prostiile alea

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Da, se poate degrada cu timpul sau chiar mai repede, depinde de forta cu care ai apasat si de durabilitatea zonei respective.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Si cum sa imi dau seama daca este degradata zona?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca stii ca nu reusesti sa desfaci si sa pui la loc tastele ca sa vezi sub ele, atunci iti poti da seama dupa cum raspund literele, numerele, simbolurile, pe monitor, mai bine asa.

| Sofer a răspuns:

Îți recomand să folosești tastatura cu apăsări normale, fără sa apeși cu putere.

| Celcestietot a răspuns (pentru Sofer):

Normal, apasatul cu putere pe o tastatura buna nu influenteaza in niciun fel actiunile in display, este o iluzie.

| mentholinks a răspuns:

Apasa mai tare.

| oglindasultanului a răspuns:

Da, eu am patit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In mod normal se poate strica, poate nu de prima data...dar pe viitor sigur se va strica, asa ca stai calm