| pwp a întrebat:

stie cineva cate tipuri de forte exista?

funda

Răspuns Câştigător
| veveritza13 a răspuns:

Sunt 4 forte fundamentale: gravitatia (este o forta de atractie), forta electromagnetica, forta nucleara slaba (este o forta de contact), forta nucleara tare (cea mai puternica din cele 4 forte fundamentale).

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Spor la citit: http://ro.wikipedia.org/wiki/For%C8%9B%C4%83
Pa, pa.

| Dominicc a răspuns:

Forta elastica, de frecare... de greutate... thinking nu o mai stiu pailalta!

| Bastet a răspuns:

Eu stie de forta lui Giastin Bibar

| maryus92 a răspuns:

Forta elastica, gravitationala, cinetica

| Pomar a răspuns:

Sunt exact 4 forte fundamentale care nu pot fi reduse la alte forte, si acestea sunt :Forta Gravitationala, Forta Electromagnetica, Forta Tare si Forta Slabawinking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înafară de forțele din zona fizică, materială, în zona vieții există forța iubirii, care asigură supraviețuirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este sa le punem la socoteala si pe celelalte forte, in afara de 4, sunt mult mai multe, enumerat de multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba ziceti-mi si mie compuneri de forte, tipuri de forte si unitati de masura va rog eu mersi mult...