| anonim_4396 a întrebat:

Sunt curioasă dacă există pe acest site utilizatori care s-au stabilit în alte ţări, s-au prin ce ţări aţi călătorit. Care este diferenţa între ţara în care vă aflaţi/aţi călătorit, şi ţara noastră?

2 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Eu am vrut să mă mut în California, însă nu am mai făcut-o. Îmi iubesc prea mult ţara şi prietenii ca să părăsesc ţara asta minunată în care m-am nascut. Suntem români, trebuie să fim mândrii! Am stat 2 ani de zile în California, dar cu un dor de casă, şi cu ochii în lacrimi zilnic, dor de ROMANIA!
Vă pup, vă iubesc şi vă respect!

| DoK a răspuns:

Deci eu nu sunt din Romania sunt din MOLDOVA dintre Prut si Nistru
La noi sunt foarte multe locuri frumoase, dar in deosebi Romania de Moldova (Basarabia) nu sunt foarte diferite avem aceeasi limba de baza adica limba romana, numai ca la noi lumea mult vorbeste limba rusa.