| Alli23 a întrebat:

Sunt foarte speriata. Azi noapte am visat ca era nunta mea si ca nu aveam rochie...eram undeva in aer liber cu mai multe cunostinte si parca unele aveau rochii albe de mirese si eu nu aveam..si parca mi se arata cate o rochie si mie nu imi placea si parca voiam sa plec sa cumpar alta. si intre timp m-am trezit. ????
Poate semnifica ceva rau acest vis? Voi ati visat vreodata ceva de genul?

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Visul ar putea insemna ca nu esti pregatita pentru ce te asteapta. Sau daca luam in considerare semnificatia rochiei de mireasa, si anume puritatea, lipsa rochiei mai poate insemna ca nu vei fi pura (virgina) in momentul casatoriei.

| Justme1997 a răspuns:

Înseamnă ca-ti sta gândul la măritiș si te speri degeaba

| IoanaRoman09 a răspuns:

Ii doar un vis...keep calm

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Un mare psiholog (nu mai stiu daca Freud) a spus odata ca visele sunt manifestari are fricilor sau problemelor noastre. Prin urmare s-ar putea ca recent sa fi avut stres din cauza planuirii sau participari la o nunta (nu neaparat a ta) sau chiar temeri pe plan sentimental.

| Demetrov a răspuns:

„ orice pata se vede cand ai toale de mireasa "