| Șevval a întrebat:

Sunt în anul I la facultate și m-am înscris și la modulul psihopedagogic pentru anul I(Nivelul I), nu știți dacă dau examen în sesiune sau dacă dau doar la final de an? Modulul durează trei ani. Deci în fiecare an voi da examen sau cum e?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salutare.

O sa iti spun cum a fost la mine cand am facut modulul respectiv, poate difera de la facultate la facultate (adica sigur). A trebuit sa mergi si la activitatile de pe parcurs.

Tot trei ani a durat, in primul an am avut un examen (grila) in sesiune. In anul 2 tot la fel + un dosar cu o materie.

In anul trei erau mai multe materii, dintre care o instruire asistata de calculator, unde a trebui sa facem o un curs pe un campus, sa asistam la niste ore si sa predam chiar happy (dar asta in ultimul semestru). Pe langa asta, nu am dat examene din ce tin minte in anul 3, doar proiectul la final de tot, cu ce ati facut per total, plan de lectie si astfel de lucruri.

Daca mai ai intrebari, pot sa raspund. Numai bine si spor happy ^_^

1 răspuns:
| eckblume a răspuns:

Da, vei da examen in fiecare semetru. Poti intreba profesorul. Examenele pe care le-am dat nu mi s-au parut foarte grele.