| VladBbbb a întrebat:

Tocmai m-am trezit dintr-un coșmar groaznic. Se făcea ca cineva ii spune mamei ca bunicul meu dinspre tata e a fost omorât (nu ma înțeleg bine cu el din varii motive, dar nu m-aș fii gândit la moartea lui vreodata). Tipul ii spune mamei ca e polițist și vrea sa ne întâlnim. Mama accepta iar eu merg cu ea. Întâlnirea e în fata unui magazin. Tipul cerea niște bani moment în care am realizat ca nu poate fii polițist asa ca sun la 112 iar după ce le dau numele pe care mi l-a spus el, centralista îmi spune ca nu este polițist, și ca va trimite un echipaj. În momentul acela omul (gras, chelios, etnie roma, greaca de piele, pantaloni negrii) o târăște pe mama în parcarea din spatele magazinului în secția de primire marfa unde vad cum o omoară... Totul arata asa de real nu am avut niciodată un vis care sa para atât de real, vedeam pur și simplu cum mama mea murea, și îmi amintesc fata aceea ca în realitate chiar dacă nu am fost vreodată implicat într-o crima sau sa fii văzut vreuna. Ce credeți ca înseamnă?

Răspuns Câştigător
| PureIntentions20029 a răspuns:

Visele sunt niste lucruri uluitoare, deoarece ele reflecta complexitatea mintii tale, chiar daca tu nu ai nici o intentie rea, tu nu trebuie sa te sperii, nu este ca si cum iese la iveala o noua fata a ta de criminal. Visele te invata ceva, iar daca reusesti sa le intelegi dincolo de ceea ce pare a fi, iti vei constientiza sentimentele. Si vei putea schimba ceva care te frustreaza, deranjeaza sau te intristeaza.

2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Respira adanc si calmeaza-te. A fost doar un vis. Nu semnifica nimic. Pare realist pentru ca, in timpul somnului creierul tau rulează imagini/secvente din realitate, transfigurand-o. Daca te gândești mai bine, sunt sigura ca ai văzut scenariul asta intr-un film, dar datorita impactului, nu ai realizat asta.
In orice caz, bea un pahar cu apa si culca-te înapoi. Nu se va întâmpla nimic. A fost doar un coșmar.

| FluturicaMicaMica a răspuns:

Calmează-te omule! Nu înseamnă nimic și nu te mai gândi la asta.