| TanyaTania334 a întrebat:

Buna TPU! Trec printr-o perioada foarte stresanta, sustinerea licentei! Am foarte mari emotii deoarece profesorul coordonator nici macar un cuprins nu a dat, indrumar la tema, am doar titlul si atat. L-am tot contactat pentru materiale si nu a
dat cine stie ce, 2pdf uri de 20 de pg si cam atat, cand mi-a vazut licenta a spus ca nu e pe subiect, ca trebuie sa mai modific unele lucruri, ca nota mi dat 10, insa nu sunt linistita deloc, simt ca nu sunt atat de aprofundata in tema fata de ceilalti colegi ai mei, de curand am aflat ca cei din comisie nu au cunostinte pe domeniul in care imi dau licenta si ma trec tot felul de ganduri, ce ar putea sa ma intrebe etc. vreau si eu un sfat in legatura cu asta ca nu mai pot efectiv, ma consum maxim

2 răspunsuri:
| Larianiel a răspuns:

Hey! În primul rând, calmează-te! Nu e atât de grav pe cat crezi. De picat, nu pică nimeni la examenul de licență. Poate profesorul tău coordonator nu a avut suficient timp pentru tine. Nu ți-a dat o bibliografie? Oricum, din câte știu, e cam târziu să te apuci să scrii mai mult. Deja suntem în perioada în care lucrările se trimit la secretariat. Încearcă să mai vorbești cu el o dată. Dacă nu îți e de niciun ajutor, nu ai decât să încerci singur/ă să faci ultimele "retușuri". Mai aruncă un ochi peste ce ai scris și vezi de ce ar mai fi nevoie. Încearcă să faci cumva o legătură între conținut și titlu. La susținerea licenței trebuie să evidențiezi cumva tema și relația dintre conținut și titlu. Gândește-te la un discurs bun și totul va fi în regulă. Oricum, nu îți va pune bețe în roate niciun profesor din comisie. Întrebările lor vor fi cumva în ajutorul tău. Nu îți face griji! Succes!

| TanyaTania334 explică (pentru Larianiel):

Nu mi-a dat absolut nimic! Pana si tema eu am facut-o. M-a trimis doar la un prieten de al lui care se ocupa cu topografia si mie imi trebuia ceva legat de gis..cand a vazut ce am scris a spus ca nu e chiar bine, iar acum trebuie sa modific cat de cat..stau asa cu griji, ca daca imi spun profii ca nu sunt pe tema, ca nu stiu ce..chiar daca nu sunt ei specializati pe domeniu eu tot am frica asta deoarece am putine desene fata de colegii mei