| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Urmeaza sa merg la facultate la Timisoara.Imi spune si mie cineva cum e la camin?
As vrea sa stau in chirie doar ca nu imi permit momentan.Dar nici la camin nu mi-ar placea prin faptul ca poate nu as putea invata de colegu de camera.Am vrut sa va intreb daca sunt camine unde pot sa imi aleg sa stau singur?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, caminele nu au camere unde poti sta singur, ci camere cu 3 si 4 paturi, ca sa confere loc de dormit pentru cat mai multi studenti. Baile de asemenea sunt comune.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Si ce as putea sa fac?
Nu vreau la camin si momentan nu imi permit chirie

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

O ultima opțiuni ar fi sa faci naveta.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Mersi mult de ajutor❤️

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut,

Cred ca te pot ajuta eu, pentru ca am stat la caminele din Timisoara big grin

In general, sunt pentru poli, vest si medicina.

Cele mai multe, cele de la poli, sunt impartite in camine de 5 si camine de 2.
Caminele de 5 sunt impartite in camine cu modul, si fara. Cele cu modul, au o baie si dusul la doua camere. Cele fara, au undeva baia la capatul holului.
Cele de 2 persoane, au tot la capatul holului.

Cele de vest, parca sunt tot cu 5, sau cu 4. La medicina ceva similar.

Acum pe pandemie, stiu ca sunt cate 2 care pot sta in camera. Eu am stat in cele cu modul cu 5 la inceput, imi aduc aminte cum era big grin
A fost rau, dar a fost si amuzant.

De invatat, nu prea inveti in camera, poate la cele cu 2. In rest, in sala de lectura, acolo este "liniste si pace".

Daca nu vrei la camin si nici chirie, nu prea ai e sa faci.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Si ce parere ai de ceallata intrebare?
Legata de unde termini?