| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
Vi se pare normal să plâng la 21 de ani?
Sunt băiat și sunt în depresie de mai multă vreme. Am aproape tot timpul obișnuința să ascult muzică trista și uneori să și plâng că doar așa mă pot descărca.

La mine în cameră unde dorm am un horn pentru fum, tras de jos din bucătărie, iar acolo se face tot timpul mâncare. Fiind vară acel horn se încălzește și trebuie să stau tot timpul cu geamul deschis din cauza că se strânge foarte multă căldură.

Chestia este că mi-e tare frica să nu mă fi auzit vecinii plângând și ascultând muzică tristă (nu am ascultat la căști fiindcă nu aveam și nici când am plâns nu am plâns tare) și după să zică ca sunt în depresie și că sunt un "plângăcios" la 21 de ani.

Chiar m-aș simți penibil dacă aș ști ca m-au auzit.

Voi ce credeți, este normal să plâng la vârsta asta, fiind și băiat?

Răspuns Câştigător
| Bruno92 a răspuns:

Vecinii pot fi puși la punct cu ajutorul poliției, daca i ei tratament o sa îți fie foarte bine o sa ai alta viziune asupra vieții, și în legătură cu urmăritul ți se pare ție e de la anxietate nu te urmărește nimeni și nu mai intra pe situri dubioase. Și faptul că nu ști ce să spui când cineva face mișto e de la probleme emoționale care le poți rezolva mergând la un psiholog. Daca te sinucizi o sa spună lumea am scăpat de un prost mai bine fa ceva și schimbați mentalitatea daca te sinucizi nu ști ce te așteaptă, poate acolo vei suferi o veșnicie și nu o sa mai poți da timpul înapoi.

10 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

E normal, am si eu momente de asta, si am 25 de ani, chiar momentan trec printr-o stare dată dracu.

| Bruno92 a răspuns:

Daca ai depresie cam este, trebuie tratata urgent

| anonim_4396 explică (pentru Bruno92):

Nu vreau să mă tratez din cauză că vreau să dispar.

| Bruno92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vor bucura multi daca vei face asta mai bine dale la toți peste nas

| anonim_4396 explică (pentru Bruno92):

Eu nu înțeleg de ce de fiecare dată când postez o asemenea întrebare, gen ca vreau să mă sinucid, tot primesc report de la cineva cum că ceea ce eu am postat este ilegal/conținut obscen.
Nu este pentru prima dată când pățesc asta.
Ceea ce am postat nu era deloc ilegal sau obscen.
Un tâmpit de copil care nu mă suportă și care știe clar cine a pus întrebarea mi-a dat report.

Nu înțeleg de ce TPU accepta așa ceva, nu sunt în stare să se ocupe de așa ceva.

Vai șamar de site-ul lor...

| Bruno92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vecinii pot fi puși la punct cu ajutorul poliției, daca i ei tratament o sa îți fie foarte bine o sa ai alta viziune asupra vieții, și în legătură cu urmăritul ți se pare ție e de la anxietate nu te urmărește nimeni și nu mai intra pe situri dubioase. Și faptul că nu ști ce să spui când cineva face mișto e de la probleme emoționale care le poți rezolva mergând la un psiholog. Daca te sinucizi o sa spună lumea am scăpat de un prost mai bine fa ceva și schimbați mentalitatea daca te sinucizi nu ști ce te așteaptă, poate acolo vei suferi o veșnicie și nu o sa mai poți da timpul înapoi.

| Michaeel a răspuns:

Este normal sa plângi indiferent de vârstă și de sex. Chestia asta cu "băieții nu trebuie sa plângă" e total tâmpită. Faptul ca un băiat sau un bărbat plânge nu îl face mai puțin "masculin". Suntem oameni și toti avem sentimente, prin plâns o persoana se descarca. Cu toți avem problemele noastre și la un momendat suntem asa plini de probleme încât începem sa plângem.Toti băieți au mai plans, nu exista om care sa nu fi plans niciodată. Stai liniștit ca nu it poarta ție vecini de grija. De ce le-ar pasa ca asculți muzica și plângi, dar mai ales de ce ți-e ți-ar pasa de ce cred ei?

| anonim_4396 explică (pentru Michaeel):

Nu-mi pasă deloc, numa na, m-aș simții penibil sa știu ca cineva mă aude cum plâng.

| Michaeel a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistit ca cel mai probabil nici nu le pasa.

| anonim_4396 explică (pentru Michaeel):

Eu stau foarte liniștit laughing)
Și știu că nu le pasă.

Nu înțeleg de ce-mi bat capul cu toate căcaturile.

| MPersephone a răspuns:

Anul 2020, cand in loc sa ne rezolvam problemele emotionale, noi ne intrebam daca nu cumva ne aude cineva...