| Necunoscutu92 a întrebat:

voi ce probleme ați avut cu șoferii?
De ex eu treceam strada pe trecere de pietoni si tipul cu mașină m-a văzut si atunci a început sa bage viteza. Daca făceam doi pasi mai mult ma lua in plin. După aceea am observat ca stătea pe telefon si tot el a început sa ma înjure ca eu treceam regulamentar

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica a vrut sa te loveasca intentionat? In cazul asta chemam Politia.

| Necunoscutu92 explică (pentru darrio2007):

Da si randea de mine daca eram mai aproape de Audi-ul lui i dateam un pumn si după iese pe geam si ma înjura cu telefonului in mana datea Omu scrool la nu stiu ce pagini si când a trecut pe lângă mine se uita cu ochii in telefon

| darrio2007 a răspuns:

Si eu treceam intr-o zi pe trecerea de pietoni. Cel de pe banda 1 imi da prioritate. Pe banda a doua o soferita destul de batrana era oprita cu masina jumatate pe trecere. Astepta sa treaca masinile care veneau din stanga ei. Semaforul nu functiona. Dau sa trec prin fata ei, porneste si ea. Ea cu privirea numai in stanga. Cred ca instinctul m-a facut sa stau pe loc. Oricum, mi-a luat varful pantofului cu roata fata dreapta, eu fiind pe lateralul masinii. Ea tot nu ma vazuse, nici in acel moment. Am traversat prin spatele masinii. Cand i-am dat un pumn in portbagaj (Logan) abia atunci m-a vazut. Si tot ea facea figuri la mine. Daca chemam Politia nu ii mergea bine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Era un familist ce bloca intrarea spre niste locuri de parcare de prost ce era, nu intelegea sa-si mute masina, m-am dat jos sa-i explic, si a fugit...

| Freya1 a răspuns:

Foarte multi sunt niste magari ce nu merita permisul si masina.Dar sunt si foarte multi parinti inconstienti, adulti fara minte, spaga data etc.
Era sa patesc o data ceva nasol dar din fericire pentru mine si nefericire pentru alta femeie se pare ca altul mi-a fost destinul.Eram pe o parte de drum si eram cu gandul sa trec pe cealalta ca era mai umbra.Ma apropiam de trecere eu pe partea asta de drum si o alta femeie pe cealalta ce era cu cativa pasi mai in fata decat mine.Am ajuns langa trecere dar m-am razgandit cand am realizat ca pe astalalta parte sunt mai putine semafoare la care sa stau asa ca dupa cateva secunde de ezitare in care ma gandeam daca sa mai trec sau nu femeia cealalta calcase pe zebra si venea catre mine iar eu m-am intors sa plec.Masinile au oprit pe partea din care venea ea dar din partea asta din care trebuia sa trec eu un animal cu o dubita alba ce statea cu ochii in telefon nu, si a dat peste ea.Deci practic m-am razgandit la timp.Si multe altele mi s-au intamplat.

| Necunoscutu92 explică (pentru Freya1):

Ai avut mare noroc sa speram ca femeia aia a scăpat si acum sa nu fie in scaun cu rotile din cauza unui bou care are permisu

| OldSoul a răspuns:

Sofer fiind, nu prea am cine stie ce probleme.
Bine, ma mai calca pe nervi unii idioti de se opresc si abia apoi semnalizeaza ca fac la dreapta, fie altii ca au nevoie de 3 benzi libere sa faca o depasire, si altii de zici ca merg cu bicicleta.